Чому хочуть заборонити машини з ДВС?

У всьому світі починають говорити про скору заборону автомобілів з класичним двигуном. Багато провідних країн вже прийняли конкретне рішення, нехай і вступить воно значно пізніше, ніж у 2021 році. Ці плани обумовлені, головним чином, погіршенням екологічної ситуації. Великобританія, Данія, Норвегія, Сінгапур та інші розвинені держави вже встигли законодавчо закріпити заборону авто з ДВЗ. Вона почне діяти в залежності від конкретної країни в період з 2025 до 2040 року.

Очевидно, що влада України хоче вчасно приєднатися до загальносвітового тренду. Тому про підготовлюваний законопроект говорять вже зараз.

Варто зазначити, що для нашої країни заборона машин з ДВЗ виглядає занадто передчасною. Адже в Україні інфраструктура електромобілів розвинена слабо. Обсяги продажів електрокарів не йдуть ні в яке порівняння з бензиновими і дизельними авто. Станом на березень поточного року в Україні зареєстровано трохи більше 26 000 електромобілів. Що стосується зарядної інфраструктури, в нашій країні представлені переважно станції змінного струму, які повільно заряджають електрокари. Швидкісні зарядки постійного складають всього 10% від загального числа терміналів.

Коли хочуть вводити обмеження на авто з ДВС?

Відразу скажемо: все озвучені чиновниками дати є орієнтовними. На них покластися можна лише почасти. Однак вони є.

  • Вживані авто з дизельними моторами планується заборонити 01.01. 2028 роки, нові – 01.01.2033;
  • Вживані авто з бензиновими моторами потраплять під заборону 01.01.2033, нові – 01.01.2038..

Також є плани обмежити використання автобусів з ДВС. Однак в прес-службі Директорату цифрової інфраструктури на транспорті зазначають, що конкретно для цієї частини законопроекту чітка концепція ще не опрацьована.

Цікаво, що в озвучених планах поки ніяк не вказана доля гибридів та плагін-гібридів.